لوازم خانگی

همه آنچه که باید درباره دستمال آبگیری بدانید

دستمال آبگیری

دستمال آبگیری یکی از اختراعاتی است که کار انسان را برای نظافت منزل و جمع کردن آب در سطوح مختلف آسان می کند. اگر قرار باشد همه ما همچون انسان های گذشته فکر کنیم، به عنوان مثال هنوز در غارها زندگی می کردیم و خورش بوفالو را در تنورهای اردوگاه می پختیم، شاید هیچگاه شاهد دستاورد های جدید نبودیم. چه کسی تصور می کرد که روش بهتری برای تمیز کردن منزل نسبت به روش استفاده از آب و صابون قدیمی وجود داشته باشد؟

اگر آخرین دستمال های آبگیری میکروفایبر را امتحان کرده اید، می دانید که این فناوری چقدر می تواند کار شما را آسان تر کند. این پارچه ها نه تنها برای جمع کردن مایعات بهداشتی تر هستند، بلکه نیازی به مواد شوینده گران قیمت (و اغلب مضر) نیز ندارند و در زمان بسیار کمتری سطوح مختلف را برق می اندازند. ما اغلب پارچه های آبگیری را تحت عنوان دستمال جادویی می شناسیم، اما این جادو نیست، بلکه یک اختراع علمی است.

 

فروشگاه اینترنتی پخش طاها عامل فروش عمده دستمال آبگیری و ارسال آن به سراسر ایران عزیز می باشد. جهت اطلاع از قیمت به روز محصولات می توانید از طریق واتساپ پیام ارسال کنید و یا بر روی شماره تلفن زیر کلیک کنید.

۰۹۱۲۵۰۲۹۰۱۸

 

در این محصولات، تفاوت های زیادی در اندازه الیاف مورد استفاده در پارچه آن ها وجود دارد که ادعا می شود “میکروفایبر” هستند و بهداشتی بود آن ها را میسر می کند. الیاف این محصول ۱۰۰ برابر کوچک تر از موی انسان است و برخی دیگر نیز الیاف بزرگتری دارند که آن ها را در طبقه متوسط ​​قرار می دهند. از این محصول می توان به عنوان دستمال خشک کن ظروف استفاده کرد.

دلایل بهداشتی استفاده از دستمال آبگیری

برخی از پارچه های تمیز کننده میکروفایبر معمولی را تحت عنوان پارچه الکترونیکی می شناسند که دارای کوچکترین میکروفایبر هستند و همین موضوع آن ها را به بهداشتی ترین وسایل تمیزکننده تبدیل می کند. (البته فرض ما این است که همیشه تمیز نگه داشته شوند). دستمال میکروفایبر گوشی یکی از بهداشتی ترین محصولات برای تمیز کردن تلفن همراه شما است.

دستمال آبگیری پتویی

آب در تمیز کردن اکثر وسایل به تنهایی می تواند بسیار مفید عمل کند و دلیل این است که در مولکول های آن دو سر متفاوت وجود دارد. آب از نظر الکتریکی نامتعادل است، بنابراین مولکول ها مانند آهنرباهای ریز به همه چیز (از جمله توده های خاک) می چسبند و آن ها را از هم می شکنند. این مایع گاهی اوقات یک حلال جهانی نامیده می شود، زیرا می تواند بسیاری از مواد مختلف را حل کند. در جایی که این ماده نتواند به تنهایی عمل کند، می توانید به استفاده از مواد شوینده (مواد شیمیایی صابونی که به پوست و چربی می چسبند) روی بیاورید که در واقع به کمک آب می آیند.

با این حال، بسیاری از افراد استفاده از مواد شوینده را دوست ندارند، زیرا گران قیمت هستند و تنها برای پاک کردن یک وسیله خاص کاربرد دارند. مشکل دیگر این است که می توانند باعث بروز واکنش های آلرژیک و عوارض پوستی شوند. برخی از مردم نگران هستند که استفاده بیش از حد از مواد شوینده و مواد تمیز کننده سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند و این مسئله باعث می شود که مقاومت بدن در برابر بیماری ها پایین بیاید.

محصول پیشنهادی

دستمال آبگیری کاسامور

۱۲,۰۰۰ تومان ۱۱,۰۰۰ تومان
فروش عمده انواع دستمال آبگیری و دستمال گردگیری کاسامور با قیمت های استثنایی. جهت سفارش این محصول و مدل های دیگر دستمال آبگیری و دستمال گردگیری با شماره های سایت تماس بگیرید.
بستن

دستمال جادویی وایت اند وایت – White&white

۰ تومان
فروش عمده دستمال جادویی وایت اند وایت با بهترین قیمت. جهت اخذ آخرین قیمت با شماره های درج شده در سایت و یا پشتیبانی تماس بگیرید.

 

شکایت دیگر این است که مواد شوینده به راحتی در هوا از بین نمی روند. آنها همچنین حاوی مواد شیمیایی هستند که لوله کشی های فاضلاب باعث وارد شدن آن ها به دریاها و رودخانه ها می شود. در واقع، ما ممکن است خانه هایمان را تمیز تر کنیم، اما در روند تمیزکاری منزل محیط زیست را آلوده تر کرده ایم. به همین دلایل (و چند مورد دیگر) بسیاری از مردم دوست دارند که بتوانند خانه های خود را بدون مواد شیمیایی تمیز کنند و در این جا است که دستمال آبگیری میکرو فایبر می تواند کمک کننده باشد. برای تمیز کردن سطوحی مانند مبلمان چرمی یا داشبورد ماشین می توانید از دستمال چرمی استفاده کنید که یک سطح کاملا تمیز را برجای می گذارد.

بهترین روش برای استفاده از دستمال آبگیری چیست؟

همانند یک پارچه معمولی، شما برای استفاده عمومی از این محصول جهت برداشتن گرد و غبار می توانید کمی آن را مرطوب کنید، اما معمولا استفاده همزمان از صابون یا دیگر پاک کننده ها خیلی رایج نیست، زیرا باعث کاهش اثرگذاری آن می شوند. در حالت کلی، بهترین راه استفاده از این پارچه ها، آغشته کردن آن ها با کمترین میزان آب است. برای مثال، اگر در حال تمیز کردن پنجره های بسیار کثیف هستید، از یک وسیله معمولی به همراه آب و مواد شوینده استفاده کنید تا ابتدا همه کثیفی ها را بشویید. سپس بگذارید که در هوا خشک شوند. در این مرحله، ممکن است اثر آب روی شیشه باقی مانده باشد که شما می توانید با دستمال میکرو فایبر شیشه آن را پاک کرده و یک سطح صاف و براق داشته باشید.

اگر شیشه های شما خیلی کثیف نیستند، کافی است از این وسیله به همراه کمی آب استفاده کنید. اگر آن ها را روی سطوح حمام یا آشپزخانه خود امتحان کنید، از نتایج به دست آمده شگفت زده خواهید شد. دستمال ناژه یکی از بهترین محصولات در این زمینه است.

دستمال آبگیری طرح دار

چه تفاوتی بین پارچه معمولی و دستمال آبگیری وجود دارد؟

میکرو فایبرهای موجود در این پارچه بسیار کوچک هستند، دستمال آبگیری درست مثل یک حوله معمولی به نظر می رسد، اما کاملاً متفاوت عمل می کند. فرض کنید می خواهید یک دیوار بزرگ و کثیف را هرچه سریعتر تمیز نمایید، برای این کارمی توانید از یک برس استفاده کنید، اما این کار خیلی طول خواهد کشید. بنابراین، احتمالاً شما ترجیح می دهید به استفاده از یک برس بزرگتر با پرز های بیشتر روی بیاورید.

اما اگر می خواهید یک میز کار را تمیز کنید، بهترین گزینه برای این کار چیست؟ شما نمی توانید یک قلم مو غول پیکر یا یک پارچه بزرگ را برای این کار انتخاب کنید، اما می توانید با استفاده از دستمال آبگیری به نتیجه مطلوب تری برسید. یک پارچه معمولی دارای الیاف ساخته شده از پنبه یا یک ماده مصنوعی مانند نایلون است. شما تکه های پنبه ای را دیده اید، بنابراین می دانید که الیاف آن چقدر بزرگ هستند. اما یک دستمال آبگیری میکرو فایبر به مراتب الیاف بیشتری دارد و بسیار کوچکتر است و همین امر کار شما را خیلی راحت تر می کند. امروزه داشتن دستمال میکروفایبر عینک نیز کاملا ضروری است، چراکه پاک کردن این وسیله با یک پارچه معمولی، یک سطح کدر و مات را برجای خواهد گذاشت.

چرا دستمال های با الیاف کوچکتر بهتر تمیز می کند؟

اگر بخواهیم با یک دید علمی به این موضوع نگاه کنیم، میکرو فایبرها قادر هستند حتی به کوچکترین ذرات میکروسکوپی متصل شوند و آن ها را به دام بیندازند، اما در مقابل، الیاف پارچه ای معمولی نسبت به الیاف دستمال میکروفایبر غول پیکر و خشن هستند. اگر انرژی قابل رویت بود، به راحتی می توانستید ببینید که یک نیروی چسبنده (نیروی جذب) بین میکرو فایبر و خاک وجود دارد. همانطور که شاید در شیمی دانشکده آموخته باشید، این نیروها همواره در حال وقوع هستند و تمام نمی شوند. دستمال میکروفایبر ماشین نیز به همین صورت عمل می کند و علاوه بر قابلیت جذب بالای مایعات، می توان آن را به منظور نظافت خودرو نیز استفاده کرد.

نیروهای ون یا واندروالسی که بیانگر نیروی مولکول های قطبی و غیر قطبی هستند، می گویند که میلیون ها ون در یک میکروفایبر وجود دارد. بنابراین، اثر کلی چسبندگی به طور چشمگیری افزایش می یابد، به همین دلیل است که پارچه های میکروفایبر قادر هستند که خاک، گرد و غبار و سایر موارد را به خوبی جمع کنند و به همین دلیل لازم است که پس از استفاده از دستمال آبگیری، آن را کاملا تمیز کنید. (به طور کلی، بهتر است یک پارچه میکرو فایبر را در یک سطل گذاشته و از شستشوی آن با مواد شوینده معمولی خودداری کنید. اگر مطمئن نیستید که باید چه کاری را انجام دهید، دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.)

آیا دستمال آبگیری فرسوده می شود؟

با تمیز نگه داشتن یک دستمال آبگیری می توانید عمر آن را افزایش داده و سطوح منزل، خودرو، محل کار و… را با یک روش کاملا بهداشتی تمیز کنید. یک مطالعه جدید در مورد استفاده از پارچه هایی از این دست برای کاهش میزان عفونت بیمارستانی نشان داد که “عملکرد دستمال آبگیری میکروفایبر به گونه ای است که می توان حداقل ۷۵ بار آن را شستشو داد و کارایی آن پس از ۱۵۰ شستشو کاهش می یابد.”

علاوه براین، شما با داشتن یک دستمال آبگیر آشپزخانه می توانید به راحتی مایعات ریخته شده روی کف زمین یا کابینت ها را جمع کنید.

دستمال خشک کن

دستمال آبگیری میکرو فیبر چگونه کار می کند؟

۱٫ تمیز کردن شیمیایی

اگر با روش سنتی سطوح را تمیز کنید یا از آب و صابون استفاده نمایید، مولکول های مواد شوینده به ذرات خاک می چسبند و خرد می شوند. هنگام شستشو با یک پارچه معمولی مرطوب نیز مولکول های آب که به الیاف آن چسبیده اند، به مواد شوینده وصل می شوند و سطح را تمیز می کنند. این یک شیوه تمیز کردن قدیمی با مواد شیمیایی است. در مقایسه با میکرو فایبر، یک پارچه معمولی دارای الیاف نسبتاً کمی است، بنابراین اگر آن را به صورت ضربه ای روی سطح بکشید، گرد و خاک از بین می رود و آب و مواد شوینده ای که باقی مانده اند نیز پاک می شوند.

۲٫ تمیز کردن مکانیکی

اگر از دستمال آبگیری استفاده می کنید، معمولا به مواد پاک کننده دیگر نیاز پیدا نخواهید کرد، بنابراین چگونه خاک برداشته می شود؟ به جای مواد شوینده، میلیون ها فیبر دیگر در پارچه میکروفایبر وجود دارند که می توانند خاک را از بین ببرند. الیاف از پلاستیک ساخته شده اند و بسیاری از آن ها با نیروهای ون خود را به هر گونه آلودگی متصل می کنند. این الیاف ها به عنوان یک تیم کار می کنند و به اندازه کافی از نیروهای قدرتمند استفاده می کنند تا خاک را از بین ببرند و اگر با مقدار کمی آب آغشته شوند، آلودگی ها را با خود حمل کرده و سطح بطور طبیعی عاری از گرد و خاک می شود. خاک در داخل پرزهای پارچه قفل می شود و زمانی که آن را در آب داغ بشویید، کمک می کنید که الیاف کمی خسته شده و آلودگی هایی که بین آن ها اسیر شده اند، آزاد شوند.

دستمال آبگیری ساده

دستمال آبگیری چگونه ساخته می شود؟

هنگام خرید به پاکتی که پارچه شما درون آن است نگاه کنید و احتمالاً خواهید فهمید که ترکیب آن از ۵۰ درصد پلی استر و ۵۰ درصد پلی آمید (نام دیگری برای نایلون) ساخته می شود. به عبارت دیگر، شما مخلوطی از دو پلاستیک دارید. این پارچه با گرم کردن و بافتن الیاف های ریز پلی استر و پلی آمید ساخته می شود. این الیاف پس از ذوب شدن ۲۰ برابر کوچکتر شده و به ذراتی به نام به میکرو فایبر تقسیم می شوند. دستمال های آبگیری متوسط ​​ ضد باکتری هستند و برخی دیگر می توانند ادعا کنند که ویروس های بزرگتر را نیز از بین می برند.

پارچه هایی که به عنوان “میکرو فایبر” توصیف می شوند، نحوه تمیز کردن آن ها با توجه به  اندازه الیاف مورد استفاده متفاوت باشد. در دستمال های متوسط​​، الیاف ها ۱۰-۵۰ برابر نازک تر از موی انسان هستند، بنابراین هر یک از آنها فقط حدود ۳ تا ۵ میکرون قطر دارند و از آنجا که میکرو فایبرها به طور موثری نمی توانند چیزهای کوچکتر از قطر خود را حذف کنند، می توان آن ها را مواد ضد باکتری نیز نامید یا مثلاً نوروکس و پارچه الکترونیکی که الیاف آن ۲۰۰ برابر کوچکتر از قطر یک موی انسان (حدود ۰٫۳۳ میکرون) است، می توانند باکتری های ریزتر و بیشتری را به دام بیندازند.

دستکش ماکارونی میکرو فایبر

۰ تومان
اگر چه رنگ دستکش های فوق تاثیری در کیفیت و نحوه تمیز کردن آن ها ندارد، اما برای یک خانم بهتر است که با دستمال رنگ دلخواه خود کار کند، این موضوع تاثیر فوق العاده ای بر روی روحیه شخص دارد. فروشگاه پخش طاها عامل فروش عمده دستکش ماکارونی در بازار صالح آباد و بازار بزرگ تهران می باشد.

دستمال دوکاره مدل راهراه بسته ۵ عددی

۰ تومان
فروش عمده دستمال گردگیری و آبگیری در طرح ها و اندازه های مختلف. پخش طاها عامل فروش عمده دستمال آبگیری . امکان ارسال به تمام نقاط کشور با حمل و نقل سریع و در کمتر از یک روز.

دستمال گردگیری اگیس مدل ساده

۰ تومان
دستمال گردگیری اگیس یکی از با کیفیت ترین محصولات در زمینه آبگیری و گردگیری منزل می باشد. فروشگاه پخش طاها عامل واردات و فروش عمده دستمال اگیس می باشد. امکان ارسال محصولات تزئینی آشپزخانه و سایر لوازم کاربردی به سراسر ایران در زمان حداکثر یک روز!

 

اگر دستمال آبگیری خیلی خوب است، چرا محبوبیت زیادی ندارد؟

پارچه های میکروفایبر در اروپا بسیار بیشتر شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند. عدم استفاده از دستمال های آبگیری در سایر کشورها این است که تولیدکنندگان مواد شیمیایی خانگی ده ها میلیارد دلار برای شرکت های بزرگ شیمیایی و فروشگاه هایی که آن ها را می فروشند، هزینه می کنند و همین امر باعث شده است که دستمال آبگیری میان مردم شهرت زیادی نداشته باشد. کمپانی هایی از این دست برای چندین دهه ثروت خود را صرف تبلیغات کرده اند و اکثر ما را متقاعد می کنند که در یک جنگ بی پایان با میکروب ها باید خانه های خود را با استفاده از تمیز کننده های صنعتی منفجر کنیم.

آیا جای تعجب نیست که ما نسبت به پارچه های میکروفایبر یا جادویی که قول می دهند که به ما در تمیز کردن خانه های خود با روش های بهداشتی کمک کنند، شک داشته باشیم؟ اگر هنوز شک دارید، یکی از این پارچه ها را امتحان کنید و به یاد داشته باشید آنچه که خانه شما را تمیز می کند جادو نیست، بلکه علم است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *